www.rzekaleba.pl/news.php?readmore=208
Informacje w przypadku połowu troci wędrownej lub łososia ze znaczkiem:
rybę należy zmierzyć (cm) oraz zważyć (kg):
- długość całkowitą (Lt) , od początku głowy do najdłuższego promienia płetwy ogonowej oraz
- l. caud. , czyli długość ryby od głowy do najkrótszego promienia płetwy ogonowej
- wagę podajemy w kilogramach z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku
należy zebrać delikatnie nożykiem ok 10 łusek powyżej 3 rzędu nad linią naboczną w połowie odległości między płetwą tłuszczową, a płetwą grzbietową. Łuski najlepiej włożyć do koperty do wyschnięcia.
podać datę połowu, miejsce złowienia, nr telefonu kontaktowego.
Łuski ryby oraz dane wraz ze znaczkiem należy przesłać na adres:
Instytut Rybactwa Śródlądowego
Zakład Ryb Wędrownych
ul. Synów Pułku 37 80-298 Gdańsk
lub zgłosić informację na adres mailowy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W przypadku złowienia troci wędrownej zaopatrzonej w zielony znaczek Carlin o serii PIRS-PMIR (blaszka z numerem przyczepiona do płetwy grzbietowej) lub znaczka T-bar serii PL SPN(żółty kawałek rurki z numerem seryjnym przy płetwie grzbietowej) należy zgłosić informację e-mailowo na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na powyższy adres instytutu.
Jeśli chciałbyś wypuścić złowioną oznakowaną troć lub łososia ostatecznie wystarczy krótka informacja o numerze i serii znaczka, miejsca połowu oraz długości złowionej ryby, wskazane jest udokumentowanie połowu zdjęciem.
Znaczek T-bar. Seria rozpoczyna się symbolami: "PL SPN" oraz indywidualnym ciągiem cyfr. Znaczek umieszczony jest pod płetwą grzbietową.