Witam serdecznie!
Ponieważ zostałem wywołany do tablicy, a nie chcąc zaśmiecać Forum, pozwolę sobie odpowiedzieć każdemu osobno w jednym poście.
bialy1601 – Trudno jest dzisiaj wyprodukować obrotówkę spełniającą wymagania wszystkich wędkarzy. Obrotówka uniwersalna po prostu nie istnieje. Również w świecie sztucznych przynęt spinningowych ma miejsce specjalizacja. Każdy producent kieruje się doświadczeniem własnym oraz innych wędkujących. Osobiście, nie tylko w obrotówkach, największy bagaż doświadczeń zdobyłem
podczas niezliczonej liczby wyjazdów nad wodę i właśnie te doświadczenia pomagają mi w prowadzeniu firmy ABC. Zaczynałem od salmonidów i im pozostałem wierny do dzisiaj.
Jeśli mogę coś radzić to moja rada jest prosta. Jeśli czujesz, że łowienie troci i łososi jest tym czego szukasz w wędkarstwie to po prostu jedż. Na początku zaufaj innym i zabierz sprzęt oraz przynęty polecane przez innych. Nie wiem gdzie mieszkasz więc jedż nad najbliższą wodę gdzie występują trocie. Nie ma znaczenia gdzie zaczniesz bo nad wodą i tak dowiesz się najwięcej. I zapamiętaj jeśli dzisiaj nie złowiono żadnej troci to nie znaczy, że ich nie ma w rzece. Łowienie troci i łososi to wielka loteria ale żeby wygrać trzeba grać. Powodzenia !!!!!!!!
wojtas70 – Osobiście pozwolę się nie zgodzić z Tobą i nie polecałbym Cobry 3 do połowów troci i łososi. Cobra 3 to idealna obrotówka do łowienia szczupaków i okoni ale nie troci. Skrzydełko pracuje szeroko więc w rzekach trociowych łowienie na tę obrotówką byłoby męczące. Osobiście polecałbym obrotówkę Salar lub Nadex 3. Z moich doświadczeń wynika, że srebro jest zawsze skuteczne.
glogowskij – Zgadzam się z Tobą całkowicie. Pozwolę sobie jedynie powtórzyć to co zawsze mną kieruje podczas wypraw wędkarskich. Moim zdaniem najważniejsze jest podanie przynęty i sposób jej prowadzenia. I chociaż często jest to wtórne gdyż pewne cechy konstrukcyjne przynęty narzucają pewne wymagania co do łowienia to wszyscy blachy mamy bardzo podobne.
mar22 – To czy obrotówka pracuje zbyt szeroko to rzecz gustu a ja o gustach nie dyskutuję.
Jesteś bardzo aktywny na Forum (masz dużo postów) więc masz dużo do powiedzenia. Jednak z określeniem „są bardzo lekkie korpusy” spotkałem się po raz pierwszy i moim zdaniem stwierdzenie to jest nieprawdziwe. Z porównania podobnych obrotówek innych producentów waga korpusów jest zbliżona a nawet błystki ABC mają korpusy cięższe ponieważ są o kilka mm dłuższe a materiał do toczenia korpusów, przy porównywalnych modelach obrotówek, ma identyczne średnice u większości producentów. Np: korpus Salara 3 w wersji zimowej waży 9,5 grama i ma średnicę 8 mm więc nie można go nazwać bardzo lekkim bo to nie jest prawda. Ciekaw jestem skąd masz błystki ABC i czy są one oryginalne. Kiedyś sprzedawałem elementy do produkcji obrotówek, również skrzydełka, luzem i potem na Allegro widziałem przeróżne „wynalazki” a że stosuję unikatową technologię do tłoczenia łuski łatwo pomylić takie cuda z oryginalnymi wyrobami ABC. Może stąd Twoja taka zdecydowana opinia.
Nie przynudzam i kończę. Życzę wszystkim taaaaaaaakiej ryby, nie tylko na błystki ABC.
Wodom cześć!
Włodek.
blystkiabc.pl