Andrzej w watku "cd.odlowy" napisal:
Jestem ponownie i przepraszam za zwłokę - musiałem być na spotkaniu TMP.
Kontynuując temat - do tarła troci zostało odłowionych od 18.10 do 7.12 ponad 800 troci i 17 łososi( w tym 3 samce ) - ze wzgledu na choroby - wrzodzienicę (bakterie z grupy areomonas ) i pleśniawkę (grzyby - saprolegnioza) padły niestety 133 trocie, które następnie zadołowano.
Dla porównania na Redze padła podobna ilość co na Parsęcie, ale na Słupi aż 1012 szt. !!!
Ten temat następnym razem.
Ostatnie odłowy na początku grudnia, dokładnie do 07.12, prowadzone były tylko w celu pozyskania samców - na ośrodku w basenach miałem dokładnie 53 samice i 5 samców, bo właśnie te ostatnie padały łupem chorób, a jak dobrze wiecie bez samców tarła nie bedzie.
Dlatego rewelacje "dobrze poinformowanych", że Okręg w Koszalinie łowił trocie na mięso w połowie grudnia można sobie w... .
Nikt bowiem nie miał możliwości łowić ryby po ostatnim tarle (8.12) ponieważ cały sprzęt do odłowów znajdował się na ośrodku w Białogardzie i żaden pracownik sam sobie go nie wziął!
Dla zainteresowanych posiadam i mogę udostępnić dokładne dane ze wszystkich dni, w których odbywały się odłowy, jakie i ile ryb złowiono, a nawet długość wszystkich troci użytych do tarła i np. ile z nich stanowiły ryby z zarybień( pomiary wykonane zostały dla IRŚ w Olsztynie ).
Obecnie ikra znajduje się na aparatach w wylęgarni jest już w ok.60% zaoczkowana - również istnieje możliwość zobaczenia jej na własne oczy ( oczywiście wcześniej proszę o telefon na nr 604 939 822 ).
Mała ciekawostka 28 listopada w Rościnie złowiono ponad 40 troci na ośrodek przywieziono 11 sztuk, reszta bowiem wróciła do rzeki ponieważ były to kelty!!!
Na razie tyle, odpowiem na wszystkie pytania o ile będę dysponował odpowiednią wiedzą lub stosownymi informacjami.
Andrzej
Pozwolilem sobie przeniesc ten post tu.